Luke Bryan brengt ode aan Dan Seals met nieuwe versie van klassieker “Everything That Glitters (Is Not Gold)”
Soms verschijnt er nieuws dat je even terugbrengt naar de tijd waarin new countrymuziek nog écht binnenkwam. Voor mij persoonlijk is dit zo’n moment. Ik ben mijn platform jaren geleden gestart vanuit een enorme passie voor new countrymuziek. Artiesten zoals Dan Seals waren in die tijd mijn helden, toen new country nog puur, gevoelig en oprecht was, geen namaak, maar recht uit het hart.
En nu is er prachtig nieuws: Luke Bryan brengt een eerbetoon aan de in 2009 overleden Dan Seals met een gloednieuwe versie van diens nummer 1-hit uit 1986, “Everything That Glitters (Is Not Gold)”. Het duet is vandaag verschenen en maakt deel uit van een speciaal duettenproject rondom Dan Seals.
Een tijdloze klassieker
Het origineel werd in 1986 geschreven door Dan Seals en Bob McDill, en groeide al snel uit tot een van de meest iconische ballads uit de countrygeschiedenis. Het nummer vertelt een verhaal vol emotie en herkenning, precies datgene wat Dan Seals zo’n bijzondere plek gaf in het hart van countryliefhebbers.
Luke Bryan sluit zich hier volledig bij aan:
“When I think of all-time iconic songs, this one definitely comes to mind. Dan was an artist I had on repeat and actually still do. I sang this song when I was back in Georgia and now to be here and paired with him on this new release is just unbelievable.”
Dan Seals: van pop naar country
Voordat Dan Seals zijn solocarrière begon, was hij bekend als onderdeel van het duo England Dan & John Ford Coley, waarmee hij verschillende pop-rock hits scoorde. Later verhuisde hij naar Nashville, waar hij zijn hart verloor aan countrymuziek. En met succes: Seals behaalde maar liefst elf nummer 1-hits, waarvan negen op rij. Zijn vermogen om verhalen uit het Amerikaanse plattelandsleven te vertalen naar muziek die ook een breder publiek raakte, maakte hem tot een unieke en grensverleggende artiest.
Het duettenproject
De nieuwe versie van “Everything That Glitters (Is Not Gold)” is geproduceerd door Kyle Lehning, de vaste producer van Dan Seals, en vormt de aftrap van een bijzonder project waarin Seals opnieuw tot leven komt in duetten met hedendaagse countryartiesten. Voor fans, zowel oud als nieuw, is dit een kans om opnieuw kennis te maken met de kracht van zijn muziek.
Persoonlijke noot
Voor mij voelt dit project als een zeldzame brug tussen twee werelden: de pure, gevoelige country van Dan Seals en artiesten zoals Luke Bryan (welke nu inmiddels ook bij de wat oudere garde behoort), die in het begin wél iets hadden dat écht raakte. Eerlijk gezegd voel ik weinig bij de nieuwe generatie artiesten, en ik ben dan ook benieuwd naar het volledige duettenproject. Vaak zie je dat zulke projecten gevuld worden met hedendaagse artiesten die de magie van deze klassiekers helaas niet kunnen evenaren, zoals we zagen bij Brooks & Dunn Duets 2 of het Rascal Flatts Duets album. Het is echt zonde om zulke tijdloze nummers op die manier aan te doen.
Maar dit duet tussen Dan Seals en Luke Bryan kwam wél binnen. Het bewijst dat het kan: een eerbetoon dat respectvol is, de oorspronkelijke emotie intact laat en tegelijkertijd een nieuwe laag toevoegt. Dit is precies waar countrymuziek voor mij ooit om draaide: eerlijkheid, gevoel en verhalen die je raken.
Het origineel: Everything That Glitters (Is Not Gold)