Jelly Roll in AFAS Live Amsterdam

Eerste Nederlandse show van Jelly Roll in AFAS Live Amsterdam

Vanavond, dinsdag 2 september 2025, staat al geruime tijd met rood omcirkeld in mijn agenda. Ditmaal eens geen concert in Melkweg of Paradiso Amsterdam. En ook niet in TivoliVredenburg Utrecht of 013 Tilburg. Neen, Jelly Roll heeft voor zijn eerste (solo) concert ooit op Nederlandse bodem gekozen voor een (veel) grotere venue: AFAS Live Amsterdam! Ik heb vanavond mijn dochter als +1 meegenomen en rond 18.00u parkeren we de auto onder de Amsterdam Arena/Johan Cruijff ArenA. Eerst even een hapje eten en de tickets ophalen bij de box office en rond 19.00u nemen we plaats op twee zitjes op de tribune van de locatie met, wat mij betreft, nog steeds de beste akoestiek van Nederland. Vanaf het moment van binnenkomst in de zaal hangt er onmiddellijk een lekkere countrysfeer, want de DJ van dienst heeft gekozen voor een (90’s) countrymix (zo hoor ik o.a. Lonestar voorbijkomen).

Tekst: Cedric Davids / Foto’s: Marc Van Der Maas

Support act: Chandler Walters

Om 19.30u verschijnt plotsklaps een jongeman op het podium met een gitaar in zijn hand. Hij gaat zitten op een kruk en stelt zichzelf voor aan het publiek als Chandler Walters. Ik heb nog nooit van de beste man gehoord, maar gedurende zijn set leren we hem steeds beter kennen. Chandler Walters blijkt slechts 22 jaar jong te zijn en afkomstig uit de staat Georgia. Ondanks zijn nog jonge leeftijd heeft hij zijn sporen al ruimschoots verdiend, want hij speelde maar liefst 2,5 jaar in de band van ERNEST en hij heeft songs geschreven voor meerdere artiesten. Zo heeft hij meerdere bijdragen geleverd aan Post Malone’s countryalbum ‘F-1 Trillion’, waaronder de megahit ‘I Had Some Help’. Die song brengt hij vanavond niet, maar zijn bijdrages aan Post’s album hebben hem wel een uitnodiging opgeleverd om vanavond het voorprogramma te mogen verzorgen van dit Jelly Roll concert.

En wat blijkt? Chandler heeft een voorliefde voor klassieke countrymuziek en verwent het publiek 45 minuten lang met een set van maar liefst 16 (!) songs. Een mix van classics en eigen werk. Qua classics passeren o.a. ‘Southern Nights’ (Glen Campbell), ‘Tulsa Time’ (Don Williams), ‘On the Road Again’ (Willie Nelson) en ‘Boot Scootin' Boogie’ (Brooks & Dunn) de revue. Stuk voor stuk prima akoestische versies. En Chandler brengt ook eigen werk ten gehore met o.a. ‘Why Dallas’ (uitgebracht door ERNEST) en ‘Whatever Happened To Us’. Met ‘Whiskey Pours Itself’ beleven we zelfs een primeur: die song is pas een week geleden geschreven en Chandler zingt het nummer voor het eerst live voor een publiek! Chandler Walters, onthoud die naam, want van hem gaan we ongetwijfeld nog veel horen! 100% pure, authentieke country. Uitstekende support act!

Main act: Jelly Roll

Jelly Roll Afas  Live Amsterdam

De main act van vanavond lijkt er erg veel zin in te hebben, want om 20.50u, 10 minuten voor de geplande aanvangstijd, betreedt hij met zijn 11 (!) bandleden het podium van de AFAS Live. Ja, u leest het goed, 11 bandleden, waaronder drie backing vocals! Jelly Roll levert geen half werk en pakt groots uit voor zijn allereerste concert ooit op Nederlandse bodem.

Jelly Roll Afas  Live Amsterdam

Ik moet toegeven dat ik voorafgaand aan het optreden een beetje sceptisch was of Jelly Roll er in zou slagen om een grote venue als de AFAS Live uit te verkopen, zeker ook aangezien hij over exact een week (dinsdag 9 september 2025) samen met Post Malone een concert speelt in Gelredome Arnhem. Maar de kaartverkoop blijkt toch goed gegaan te zijn en de zaal is, met uitzondering van het gedeeltelijk gesloten balkon, behoorlijk volgelopen.

Jelly Roll Afas  Live Amsterdam

En dat blijkt helemaal terecht, want vanaf de eerste song, ‘Heart of Stone’, zit de sfeer er goed in. Onmiddellijk muzikaal vuurwerk! Jelly Roll en zijn uitstekende band grijpen de toeschouwers vanaf de eerste tonen bij de strot en laten die anderhalf uur lang niet meer los! Jelly Roll is niet altijd even toonvast, maar maakt dit meer dan goed door zijn podiumpresence, zijn enthousiasme en zijn dankbaarheid.

Jelly Roll Afas  Live Amsterdam

Meerdere malen bedankt hij het publiek (en ook Post Malone) dat zij het hebben mogelijk gemaakt dat hij, voor het eerst in zijn carrière, buiten de US kan en mag optreden. Hij raakt ook niet uitgepraat over de schoonheid van Amsterdam en over hoe dankbaar hij is dat hij het 9-jarig samenzijn met de liefde van zijn leven mocht vieren in deze wondermooie stad.

Jelly Roll Afas  Live Amsterdam

De show van Jelly Roll is een ware muzikale rollercoaster. We krijgen een mix van rock, pop, gospel, hip hop, gangsta rap en country voorgeschoteld. Jelly Roll is het levende bewijs dat muziek in de eerste plaats om muziek draait en niet om het in een muzikaal hokje/genre stoppen van een artiest. Jelly’s stemtimbre doet me soms denken aan de stemmen van Rag'n'Bone Man en Teddy Swims: lekker rauw, maar tegelijkertijd gevoelig.

Jelly Roll Afas  Live Amsterdam

Anderhalf uur lang krijgen we eigen nummers (o.a. ‘Son of a Sinner’, ‘I Am Not Okay’, ‘Hard Fought Hallelujah) en covers (o.a. een ‘southern’ mix (met o.a. ‘Sweet Home Alabama’ en ‘Flowers’), een gangsta rap mix (‘Ms. Jackson’, ‘Lose Yourself’), ‘Let It Be’ van The Beatles en Jelly’s eigen interpretatie van ‘Take Me Home, Country Roads’) voorgeschoteld.

jelly roll afas live amsterdam 18

En uiteraard mag ook zijn huidige mega radiohit ‘Bloodline’ (samenwerking met Alex Warren) niet op de setlist ontbreken. Hij maakt er zelfs een mash up van door er ook een gedeelte van Avicii’s ‘Wake Me Up’ in te verwerken.

Jelly Roll Afas  Live Amsterdam

En voor Jelly Roll’s allereerste concert ooit op Nederlandse bodem geldt absoluut het gezegde ‘Save the best for last’. Als slotnummer brengt hij een erg aangrijpende en intense versie van het wondermooie ‘Save Me’. Het absolute hoogtepunt van een memorabele avond! Kippenvel, ontroering en bewondering wisselen elkaar af tijdens deze song.

Jelly Roll Afas  Live Amsterdam

Na iedereen weggeblazen te hebben tijdens ‘Save Me’ verlaten Jelly Roll en zijn uitmuntende band het podium van de AFAS Live. Geen encores vanavond, maar niemand die hier om maalt, want geen enkele encore zou het zopas gebrachte ‘Save Me’ nog kunnen overtreffen. Fenomenaal goede show!

Jelly Roll Afas  Live Amsterdam

Voor diegenen die het fantastische concert van Jelly Roll vanavond in Amsterdam hebben gemist, is er volgende week (9 september 2025) nog een herkansing, want dan staat hij, samen met Post Malone, in Gelredome Arnhem. En was je er wel bij vanavond, maar kan je niet genoeg krijgen van Jelly Roll, dan is er volgende week opnieuw een mogelijkheid om hem live aan het werk te zien in Arnhem!

Gezien: 2 september 2025, AFAS Live Amsterdam