Elf dagen na het fantastische concert van Carly Pearce, staat er vanavond (donderdag 27 februari 2025) opnieuw een veelbelovende naam geprogrammeerd in Melkweg Amsterdam: Drake Milligan. Het concert is al enige tijd volledig uitverkocht en deze reporter kan namens newcountry.nl dit event uiteraard niet aan zich laten voorbijgaan. Na een heerlijke maaltijd bij het Hard Rock Café melden mijn vrouw en ik ons rond 18.45u bij de kassa van de Melkweg, want er staat voor het concert eerst nog een interview met Drake Milligan op het programma.
Tekst: Cedric Davids / Foto’s: Marc Van Der Maas
Support act: Florian Fox
Drake blijkt een erg druk interviewschema te hebben vanavond. Aangezien zijn eerste interview behoorlijk uitloopt, kan mijn interview met hem pas vanaf 19.15u (ipv het geplande tijdstip van 19.00u) beginnen. Drake neemt gelukkig uitgebreid de tijd voor zijn interview met newcountry.nl. Het enige nadeel is dan wel dat mijn vrouw en ik pas rond 19.45u de Max zaal van de Melkweg kunnen betreden en dus, jammer genoeg, ongeveer de helft van de set van de support act van vanavond missen.
Die support act is Florian Fox, een Zwitser die de afgelopen jaren meerdere albums/EP’s opnam in Nashville. Op weg naar de venue liepen we trouwens voorbij Florian’s imposante pick-up truck, beplakt met heel wat promo stickers, die ongeveer pal voor de ingang van de Melkweg staat geparkeerd. Mijn vrouw en ik missen, door het uitgelopen interview met Drake Milligan, dus de helft van Florian’s set, maar wat ik hoor klinkt erg goed: de cover ‘1, 2 Many’ (van Luke Combs en Brooks & Dunn) en de eigen nummers ‘Georgia’ en ‘Home’. En ook met Florian’s uitstraling is het prima in orde, want hij bespeelt het publiek met een natuurlijke flair. Samen met zijn bandleden neemt ‘the Swiss guy of the hour’, zoals hij zichzelf omschrijft op zijn website, aan het einde van zijn set, om 20.00u, een welverdiend applaus in ontvangst van het publiek in de ondertussen volgestroomde Max zaal.
Main act: Drake Milligan
Om 20.30u doven de zaallichten en is het de beurt aan Drake Milligan en zijn band om het podium te betreden. Vorig jaar was hij een van de positieve verrassingen tijdens het C2C festival in Rotterdam en speelde hij, als opener (!) van de tweede festivaldag, het hoofdpodium van de RTM Stage in Rotterdam helemaal plat (concertverslag van C2C Rotterdam 2024 is ook nog steeds terug te lezen op newcountry.nl).
Drake Milligan tourt momenteel met zijn Jukebox Songs World Tour door de US en Europa. Melkweg Amsterdam is vanavond de laatste halte van Drake’s mini-tour door Europa, die hem de afgelopen week ook naar Zwitserland en Duitsland bracht. Na Drake’s fantastische optreden tijdens C2C Rotterdam vorig jaar zijn de verwachtingen dan ook erg hooggespannen. En die verwachtingen maakt hij meer dan waar!
Vanaf de opener, de opzwepende Carl Perkins/Elvis Presley cover ‘Blue Suede Shoes’, zit de sfeer er goed in en het energielevel blijft gedurende de ganse set van 1 uur en 40 minuten onverminderd hoog. Vanavond speelt hij nagenoeg dezelfde nummers als tijdens zijn C2C optreden vorig jaar, maar toen had hij slechts een tijdslot van 40 minuten toebedeeld gekregen om het publiek te overtuigen van zijn muzikale talent. En dus is er vanavond ook ruim de tijd om nog veel meer nummers te spelen.
Daar waar de meeste artiesten tijdens een set van anderhalf uur maximaal 20 songs spelen, blijft de jukebox van Drake Milligan maar ratelen en krijgen we ergens tussen de 25 en 30 songs voorgeschoteld (ik ben eerlijk gezegd de tel een beetje kwijtgeraakt)! Een mix van eigen werk (songs van zijn album ‘Dallas/Fort Worth’, zijn EP ‘Jukebox Songs’ en een aantal nieuwe nummers) en van covers (van o.a. Carl Perkins/Elvis Presley, Merle Haggard en Roy Orbison).
Het zou te makkelijk (en te langdradig) zijn om alle gespeelde songs op te sommen en te beschrijven, maar toch wil ik jullie een paar van mijn persoonlijke hoogtepunten niet onthouden: uiteraard mijn favoriete Drake Milligan nummer ‘Hating Everything She Tries On’, Roy Orbison’s ‘Oh Pretty Woman’, ‘Sounds Like Something I’d Do’ en het wondermooie ‘Dance Of A Lifetime’, waarbij Drake duidelijk geëmotioneerd raakt door de talrijke lichtjes in de zaal en de liefde die hij vanuit de zaal voelt en daardoor zelfs een deel van de song door het publiek moet laten zingen. En, ofwel twee maanden te laat ofwel tien maanden te vroeg, afhankelijk van jouw gemoedstoestand/blik op de wereld, maar Drake kan het niet laten om het publiek te verwennen met zijn kerstnummer ‘Cowgirl For Christmas’.
Om 22.10u wordt dan toch echt de stekker uit de jukebox getrokken en nemen Drake Milligan en zijn uitstekende band onder luid applaus afscheid van het dolenthousiaste publiek! Uiteraard is Drake de grote ster van de avond (wat een charisma heeft deze man!), maar ik wil in dit verslag ook een eervolle vermelding geven aan Kelly Hagan, de fiddle speelster van zijn band. De rest van de band is ook uitstekend, maar Kelly zorgt met haar fiddle voor een enorme toegevoegde waarde aan de Drake Milligan sound. Wat een getalenteerde muzikante! Donderdag 27 februari 2025 gaat de geschiedenisboeken in als een nieuwe indrukwekkende muzikale avond in Melkweg Amsterdam.
Gezien: 27 februari 2025, Melkweg, Amsterdam





































