Is A Sleep At The Wheel New Country? Nee. Moet je er dan toch heen? Absoluut.
Concertverslag: A Sleep At The Wheel
Tekst: Marc Van Der Maas / Foto’s: Marc Van Der Maas

Deze band, die inmiddels meer dan 50 jaar bestaat, heeft als enige constante factor zanger en gitarist Ray Benson. De huidige tour staat in het teken van hun laatste album Half a Hundred Year, een plaat waar veel oude leden van de band aan meewerkten, evenals iconen als Lyle Lovett en Willie Nelson. Het concert, dat ongeveer anderhalf uur duurde, bevatte veel nummers van deze nieuwe cd, maar ook oude klassiekers en covers van George Strait en Willie Nelson.

De band bestaat uit een saxofonist/klarinettist, drummer, violist, steelgitarist en organist. Natuurlijk werden alle bekende nummers gespeeld, zoals "The Letter That Johnny Walker Read", "Big Balls in Cowtown" en "Bob Wills Is Still the King". Veel van de nummers nodigen uit tot een fijne western swing, al had Paradiso besloten er een zitconcert van te maken. Toch waren er her en der mensen die lekker bewogen op de muziek.

Hoewel de band vrij statisch was, werd de muziek fantastisch gespeeld en was het duidelijk dat ze zichtbaar genoten op het podium. Ray Benson haalde een paar keer aan dat hij in 1977 ook in Paradiso had gespeeld, wat duidelijk een memorabel moment voor hem was. Zijn gitaar bleef het hele concert op een standaard staan, iets wat ik nog nooit had gezien, maar wat kan die man spelen.

Het was weer een prachtig concert dat perfect paste in de sfeer van Paradiso.
Gezien: 17 juli 2024, Paradiso, Amsterdam
Foto’s: Marc Van Der Maas



